29 Eylül 2013 Pazar

YOLUN YARISI


   21. haftada yolun yarısını aşmış olmanın şaşkınlığıyla devam ediyorum.Zaman geçiyor ve biz hala anne-baba olma moduna gir(e)medik.Daha doğrusu bi girip bi çıkıyoruz.Tam he oldu bu iş diyorum sonra öyle bişey yapıyorum ki daha yolun var Cansu bi anne böyle yapmaz diyorum.Hani kadın hamile olduğunda, baba kucağına aldığında oluyodu bu iş,biz niye geriden gidiyoruz yahuu.Tamam ultrasonda görüp 'ayy tatlıı' 'heeehee yariimm' diyoruz da olmuyo sadece uzaktan sevmekle.
   Bol bol konuşalım,kitap okuyalım diyorum babası gibi 4 yaşında konuşmasın diye de komik geliyo sonra kendi kendime yüksek sesle çocuk kitabı okumak:)Zaten bizim zamanın hikayeleri hikaye değil korku serüveni.Kurdun yemeye çalıştığı kırmızı başlıklı kız mı dersin,yollarını kaybeden Hanselle Gratel mi dersin.Şimdi okuyunca ben korkuyorum yaa. En iyisi Küçük Prens:)Ninni dinleteyim,klasik müzik dinlesin(bu da niye bilmem her bebe gangnamla tanışacak elbet bir gün:)) dedim hiç sallamadı bile beni tepki bile vermedi.Sen misin tepki vermeyen aldım elime poşeti şişirip patlattım.Yok öyle istersem tekmelerim istemezsem tekmelemem ayakları.Tekme tokat istiyosam tekmeliyeceksin bebe aklına sok bunu dedim.Yine tepki vermedi acıdım tamam uyu dedim kapattım ninniyi falan.Ben saçmaladıkça o tekmeliyo, o tekmeledikçe ben gülüyorum(yakında dayak manyağı olabilirim) öyle tuhaf bir ilişkimiz var işte.   
   Olacak olacak annelik  ruhu bir gün beni de bulacak.Her ne kadar ilk öğrendiğimde, kalp atışını duyduğumda, ilk tekmesinde ağlamamış olsam da o ruhu bekliyorum..

2 yorum:

 1. annelik, her ne kadar sen öyle hissetmesen de bence hamile kaldığında bi parça da olsa giriyor insanın kanına, bunu ilk 2'li 3'lü testlerin sonuçlarını endişeyle beklerken anladım... bir de tabi o detaylı ultrasonda görünce dünyam tamamen değişti... şuan içimde sabah egzersizini yapan bir adam var :D sıkıyorsa inanmayayım :D neredeyse içeriden bana hareket çekecek :D bırak tekmeyi, ilerleyen haftalarda içinde takla attığını bile hissedeceksin... bu anlar öyle keyifli ki, insan doğurunca özler be ! :) blogun hayırlı olsun. ilk takipçisi de ben oluyorum sanırım... boool neşeli yazılar inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilk takipçimsin evet hem onun için hem güzel yorumun için teşekkür ederim.henüz çook acemiyim:) yazdıkça alışıcam sanırım.
   aynen dediğin gibi hareketleri hissedince gayet keyif alıyorum, hareket yokken ben yine hızlı yürüyen,evde işte saçma sapan hareketler yapan kendimi tehlikeye atan bi durumdayım.hala zihnimde onu oturtamadım sanırım.sorunsuz geldik sorunsuz bitiririz inşallah bu süreci. doğsunlar sağlıklı bi şekilde de sevelim kanlı canlı ama di mi:)

   Sil